“Mamo tato wolę wodę – Eko przygody” – Panterki i Żółwiki

Dzieci siedzą na dywanie. W rękach trzymają tabliczki ze smutną czerwona minką. Jest to odpowiedź na zadawane pytanie.

Dzieci z grupy Żółwiki i Panterki w miesiącach styczeń – marzec kontynuowały realizację programu „Mamo Tato wolę wodę”. W 2 rozdziale pn. „Eko przygody” znalazły się zagadnienia związane z ekologią. W ramach realizacji zadań przedszkolaki odkrywały co zanieczyszcza powietrze, czy przez maseczki możemy czuć spaliny, wykonywały ekopojazdy z klocków, badały życie zwierząt w środowisku wodnym i leśnym. Dzieci uświadomiły sobie, że najgorszą rzeczą jaką ludzie robią to zaśmiecają nasze środowisko. Dlatego też utrwalały informacje dotyczące segregacji śmieci. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zadania.

Dziewczynka stoi przy tablicy multimedialnej. Pokazuje palcem co z pokazanych ilustracji zatruwa środowisko.

Dzieci siedzą na dywanie. Między nimi ułożone są ilustracje w ramach rozmowy o segregacji śmieci.

Chłopiec stoi przy tablicy z ilustracją lasu.