Żółwiki z wizytą w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika.

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych.

Dzieci z grupy Żółwiki wybrały się na wycieczkę do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika.

Celem wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu bibliotekarza i funkcjonowania biblioteki, poznanie zasad korzystania z książek oraz rozbudzenie zainteresowań czytelnictwem.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania się w bibliotece. Następnie bibliotekarz, pan Marek w ciekawy sposób opowiedział dzieciom  o swojej pracy. Omówił zasady korzystania z biblioteki i przedstawił najciekawszy księgozbiór dla najmłodszych. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji.

Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej.

Bardzo serdecznie dziękujemy !

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy Żółwiki pozujące do wspólnego zdjęcia z panem bibliotekarzem. W tle regały z książkami.

IMG

Zdjęcie przedstawia siedzące na pufach dzieci słuchające o zasadach korzystania z biblioteki.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na pufach, oglądające literaturę dziecięcą.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące na pufach i oglądające prezentację multimedialną “Jak powstaje książka”.