„Żółwiki” z wizytą u weterynarza

Żółwiki” odwiedziły Gabinet Weterynaryjny na ul. 19 stycznia, gdzie spotkały się z panem Marcinem, która jest lekarzem weterynarii. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią, oraz wymagają pomocy i leczenia.

Przedszkolaki dokładnie obejrzały gabinet weterynaryjny, dowiedziały się m.in. jak wygląda wizyta czworonożnego pacjenta u lekarza, że kot może mieć katar, a czasami leczenie musi polegać na przeprowadzeniu operacji. Pan Marcin zaprezentował podstawowy sprzęt lekarski używany w jego pracy.

Na koniec pobytu przedszkolaki wręczyły panu Marcinowi  podziękowanie, order za odwagę i pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowanie dla Gabinetu weterynaryjnego za tak miłe przyjęcie

i poświęcenie nam czasu mimo wielu obowiązków.

Przejdź do treści