ZIELONY OGRÓDEK ŻÓŁWIKÓW

IMG

Nasze sześciolatki z grupy Żółwiki  aktywnie uczestniczyły w zajęciach przyrodniczych ”Od nasionka do jedzonka”, których celem było wzbogacenie wiedzy dotyczącej hodowania wybranych roślin, wyrabianie nawyków zdrowego odżywiania oraz praca zespołowa. Żółwiki postanowiły założyć w sali zielony ogródek. Zgromadziliśmy potrzebne przybory, ziemię i nasionka. Przed przystąpieniem do pracy dzieci poznały warunki potrzebne roślinom do wzrostu. Następnie wysialiśmy rzeżuchę, pietruszkę, owies i koperek oraz sadziliśmy kwiaty: żonkil, hiacynt oraz cebulkę na szczypiorek. Założyliśmy hodowlę fasoli. Jedne nasiona wsadziliśmy wprost do ziemi, a drugie na gazie, zanurzonej w słoiku z wodą. W ten sposób dzieci będą obserwować różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone na stoliczku przy oknie.

Zapraszamy do galerii.

Zdjęcie przedstawia dziewczynki  stojące w kąciku przyrodniczym „Ogródek na oknie” prezentujące wysiane nasiona: rzeżuchy, pietruszki, owsa i koperku.

Zdjęcie przedstawia dziewczynki stojące w kąciku przyrodniczym „Ogródek na oknie” prezentujące wysiane nasiona: rzeżuchy, pietruszki, owsa i koperku.

IMG

Zdjęcie przedstawia chłopców stojących w kąciku przyrodniczym „Ogródek na oknie” prezentujących  zasadzone kwiaty: żonkil, hiacynt oraz cebulkę na szczypiorek.

Zdjęcie przedstawia chłopców stojących w kąciku przyrodniczym „Ogródek na oknie” prezentujących zasadzone kwiaty: żonkil, hiacynt oraz cebulkę na szczypiorek.

Przejdź do treści