Zabawy andrzejkowe w grupie Motylki

30 listopada dzieci brały udział w zabawach andrzejkowych. Na początku ułożyły z rozsypanki literowej napis – Andrzejki. Do wspólnej zabawy Motylki zaprosiła Wróżka Mirka, która przybyła z sympatycznym pająkiem Felusiem i innymi potrzebnymi akcesoriami. Wspólnie odkodowaliśmy ukryty obrazek „klucz” na macie do kodowania, a tym samym utrwaliliśmy znajomość niektórych liter i cyfr, orientację na planszy. Braliśmy udział w losowaniu karteczek, rzucaniu kostką, na których były przepowiednie przyszłości. Wybieraliśmy obrazki z różnymi zawodami dowiadując się, w jakim zawodzie być może będziemy pracować. Układaliśmy kapcie w stronę drzwi i dowiedzieliśmy się, kto pierwszy wyjedzie z naszego miasta. Dopisywał nam dobry humor i zaciekawienie.
IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące wokół maty do kodowania, a jeden chłopiec układa czarny kwadrat we właściwe miejsce. 

IMG Copy

Dzieci siedzą wokół maty do kodowania z odkodowanym obrazkiem klucza. 

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dziewczynkę, która wylosowała karteczkę z przepowiednią, a “wróżka” ją odczytuje. Za nimi siedzi chłopiec. 

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące przy stoliku z “wróżką”, która odczytuje znaczenie liczby oczek na kostce. 

IMG Copy

Dzieci siedzą przy stoliku i pokazują wylosowane obrazki ludzi różnych zawodów. 

IMG Copy

Zdjęcie przedstawia chłopca, którego kapeć przekroczył próg sali. 

Zdjęcie przedstawia dzieci trzymające wylosowane obrazki zawodów, w których będą pracować oraz “wróżkę” . Przed nimi leży mata z odkodowanym obrazkiem – kluczem i napis Andrzejki.

Przejdź do treści