WYCIECZKA DO TORUNIA- GRUPA “ŻÓŁWIKI”

Grupa Żółwiki wraz z rodzicami uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących różnych środków komunikacji: „Poznaj pojazdy do wesołej jazdy”. Wiele pozytywnych emocji dostarczyło dzieciom budowanie pojazdów „przyszłości” z wielkich klocków znajdujących się w pracowni „przeBUDOWA”. Następnie wybraliśmy się do „Żywego Muzeum Piernika”Przedszkolaki wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyły w warsztatach wypiekania toruńskich pierników, w których – pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej poznaliśmy wszelkie rytuały z tym związane. Dzieci dowiedziały się skąd wzięła się nazwa najsłynniejszego Toruńskiego Piernika czyli “Katarzynki”, uczestniczyły w warsztatach pieczenia piernika i poznały przyprawy używane do wyrobu pierników (m.in. goździki, anyż, kardamon i miód). Przedszkolaki brały aktywny udział w pokazie pomagając wyrabiać ciasto piernikowe: przesiewając mąkę, ubijając w moździerzu korzenie, etc. Następnie, przy pomocy oryginalnych form kształtowały z ciasta własne pierniki, które po wypieczeniu mogły zabrać ze sobą jako pamiątkę z muzeum. Na zakończenie nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w McDonaldzie. Zmęczeni, ale zadowoleni i w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola.

Przejdź do treści