WIZYTA W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ – ŻÓŁWIKI, PANTERKI, NIEDŹWIADKI

Dzieci z grupy Żółwiki, Panterki i Niedźwiadki odwiedziły strażaków z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem wizyty było poznanie pracy strażaków oraz trudności z jakimi spotykają się podczas służby. Strażacy ze szczególnym zaangażowaniem zaprezentowali przedszkolakom wyposażenie wozu strażackiego i sprzętu niezbędnego podczas akcji ratunkowych tj. nożyce hydrauliczne, butla tlenowa z maską, kombinezony, węże strażackie, sprzęt medyczny. Dzieci przez chwilę mogły wcielić się w rolę strażaka zakładając mundur i hełm, wiele radości sprawiła im również prezentacja posługiwania się wężem. Maluchy miały  również  możliwość z bliska obejrzeć wóz strażacki,  a jego głośny sygnał  alarmowy wzbudził wiele emocji. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły strażakom podziękowanie i prezenty, a oni odwzajemnili się słodkim upominkiem i opaskami odblaskowymi przygotowanymi dla dzieci. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. 

 

Przejdź do treści