Wizyta ratowników w grupie Żółwiki

IMG .jpg

Żółwiki uczą się udzielać pierwszej pomocy.

Dziś w naszym przedszkolu mieliśmy niezwykłych gości – ratowników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie.

Ratownicy wyjaśnili, na czym polega ich praca a dzieci mogły pochwalić się znajomością numerów alarmowych. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poznały podstawowe zabiegi resuscytacyjne na miarę swoich możliwości ćwicząc na fantomie.

Bardzo dziękujemy za spotkanie i przekazanie cennych informacji. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

Przejdź do treści