Wizyta pszczelarza w grupach: Niedźwiadki, Żółwiki, Panterki

W dniu 22 czerwca 2018 r. w naszym przedszkolu gościliśmy pana Stanisława Truszczyńskiego i panią Olgę Grodzicką – dziadka i mamę Sary z grupy Żółwiki.

P. Stanisław z zamiłowania jest pszczelarzem, posiada pasiekę, w której produkuje miód.
Pan Stanisław wraz ze swoją córką opowiedzieli nam wiele ciekawostek o życiu i zwyczajach pszczół, np. o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimę oraz jak powstaje miód. Wyjaśnili dzieciom czym różni się osa od pszczoły. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom jak ważne jest znaczenie pszczół w przyrodzie oraz jak pracowitymi są owadami. Dzieci miały możliwość na własne oczy zobaczyć jak wygląda ul i plastry miodu oraz co potrzebuje pszczelarz do swojej pracy: podkurzacz, kapelusz ochronny, dymka, ramka. Przedszkolaki mogły ponadto z bliska obejrzeć rój pszczół i odszukać królową, oczywiście owady były zamknięte w specjalnej skrzynce. Na zakończenie spotkania odbyła się degustacją miodu.
Spotkanie umożliwiło dzieciom bliski kontakt z produktami stworzonymi przez naturę. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe miodów.

Serdeczne podziękowania dla pana Stanisława i pani Olgi za miłą wizytę oraz poświęcony czas.

 

Przejdź do treści