Wizyta pani pielęgniarki w grupach: Panterki, Niedźwiadki i Żółwiki

Dzieci z grupy Panterki, Niedźwiadki i Żółwiki spotkały się z pielęgniarką panią Agnieszką Puwalską, która na co dzień pracuje w Ośrodku Zdrowia Rodzina w Iławie. Pani pielęgniarka przygotowała krótką pogadankę na temat profilaktyki zdrowotnej i opowiedziała na czym polega jej praca. Zaprezentowała nam jak mierzyć ciśnienie tętnicze i słuchaliśmy jak bije nam serduszko używając stetoskopu. Pokazała nam także różnej wielkości strzykawki, którymi teraz możemy się bawić w pielęgniarki. Pani Agnieszka opowiedziała nam jak należy dbać o zdrowie, jak zdrowo się odżywiać i ubierać odpowiednio do pogody. Na koniec wizyty przedszkolaki podziękowały Pani pielęgniarce za spotkanie i poświęcony czas i wręczyły podziękowanie oraz kwiatka.

Przejdź do treści