Wizyta farmaceuty w grupach: Panterki, Niedźwiadki i Żółwiki

Nasze przedszkolaki z grup Żółwiki, Panterki Niedźwiadki odwiedziła mama Franka, pani Agnieszka Sołobodowska – farmaceutka z  Apteki Remedium. Pani farmaceutka wytłumaczyła dzieciom czym jest lek i w jakiej postaci występuje. Kto lepiej jak nie ona potrafi wytłumaczyć, co to są witaminy, w jakich produktach można je znaleźć oraz dlaczego nie wolno samodzielnie spożywać tabletek lub pić syropów. Wytłumaczyła dzieciom czym są tabletki, kapsułki, maści, żele, aerozole, syropy, krople, zastrzyki, czopki. Dzieci dowiedziały się także jak wygląda i do czego służy recepta. Podkreślony został fakt, że leki można przyjmować tylko jeśli jest się chorym i pod opieką dorosłych. Na koniec wizyty dzieci otrzymały dyplomy dzielnego pacjenta i notesy.

 

Przejdź do treści