Wehikuł czasu

Jak można przenieść się w czasie bez wehikułu? To proste, wystarczy odwiedzić siedzibę Bractwa Rycerskiego Zamku Lubawa i spotkać się z jego przedstawicielami. Kangurki odbyły taką podróż w czasie. Naszymi gospodarzami byli Państwo Magda i Jarosław Knozowscy- rodzice Julii oraz Pan Marcin Raszkowski. Opowiedzieli nam o dawnym stylu życia, ówczesnej modzie i panujących w dawnych czasach zwyczajach. Dzieci mogły dotknąć i przymierzyć strój rycerski lub odzienie białogłowej, robiły biżuterię oraz wybijały monety.

Po wizycie w podziemiu kina Kangurki odwiedziły salę projekcyjną kina. Tu dzieci dowiedziały, jak kiedyś wyglądał projektor oraz taśmy filmowe, a jak obecnie wygląda najnowszy sprzęt do wyświetlania filmów.

Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję historii.