WAKACJE Z KSIĄŻKĄ

„Wakacje z książką”- pod takim hasłem odbyło się dzisiejsze spotkanie dzieci z przedszkola miejskiego z zaprzyjaźnioną Biblioteką Miejską w Lubawie. Przedszkolacy z zaciekawieniem oglądały przygotowane dla nich książki, wysłuchały bajki pt. „Co biedronka wie o ogonkach?”. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci układały hasła: „biblioteka”, „książka”, rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni, dobierały, np. ilustrację Jasia do Małgosi, wilka do Kapturka itp. Wiele emocji wywołała postać Księżniczki – pani Emilia w pięknej sukni z diademem na głowie interesująco opowiadała o tym, np. w jaki sposób szanować książki. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się, o tym że można zostać czytelnikiem biblioteki. Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Żegnając się zapewniały, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć ciekawe książki.
Dzieci po spotkaniu otrzymały słodki upominek, za który bardzo dziękujemy.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy pani bibliotekarce za bardzo interesujące „spotkanie wakacyjne z książką”.

Przejdź do treści