W podróży kosmicznej

17.01.2019r. gościliśmy w naszym przedszkolu Mobilne Planetarium. Seans multimedialny realizowany był przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu projekcyjnego. Wszystko odbyło się w specjalnej półsferycznej, przenośnej kopule, zapewniającej niezbędne tło dla obrazów, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Przebywanie w tak niecodziennym pomieszczeniu było dla przedszkolaków wielkim przeżyciem. W jednej chwili dzieci przeniosły się w świat tajemnic i zagadek kosmosu, gdzie dowiedziały się jak powstał wszechświat i galaktyki. Miały okazję zobaczyć układ słoneczny, poznać nazwy planet, porównać ich wielkość i ilość. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały rozgwieżdżone niebo i konstelacje gwiazd. Za pomocą specjalnego sprzętu imitującego niebo, mogły zaobserwować Drogę Mleczną. Pokaz dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.

Przejdź do treści