Święto Pluszowego Misia

W Przedszkolu Miejskim w Lubawie 25 listopada królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś”

W dniu 25 listopada dzieci z Przedszkola Miejskiego brały udział w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.

Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Odbyły się także konkursy, za które dzieci zostały nagrodzone.

Ponadto każda grupa przygotowała wiersz lub piosenkę o misiu i zaprezentowała wszystkim „Pluszowym Misiom”, które w tym dniu były w przedszkolu.

Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom odwiedziny prawdziwego Pluszowego Misia, który opowiedział dzieciom o sobie, rozmawiał i żartował, a także zadawał dużo misiowych pytań. Okazało się, że nawet misiowe zagadki nie były dla dzieci trudne. Wszystkie przedszkolaki chciały przytulić się do naszego gościa. Następnie zaprosiły go do wspólnych tańców.

Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych i jest w tym dniu u nas bardzo przytulaśnie.

Przejdź do treści