Święto Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny – zabawka – symbol z niezwykłą historią. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego czasu oraz pojawiania się coraz bardziej nowoczesnych rozrywek dla dzieci, bywa największym przyjacielem dziecka. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to święto 23.11.18r. Rano poszczególne grupy prezentowały swoje ekologiczne misie, później dzieci usłyszały historię o Teddy Bear, następnie były zagadki dotyczące życia niedźwiedzi i prezentacje słowno-muzyczne. Zakończyliśmy super dyskoteką, podczas, której przedszkolaki wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi tańczyły, skakały i je przytulały. Bardzo Dziękujemy firmie „Wichrowe Wzgórza” za piękny prezent, który otrzymały dzieci w postaci pluszowego misia. Miły akcent tak sympatycznego dnia!

Przejdź do treści