Święto Konstytucji 3 Maja w grupie Żółwiki

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku.

W dniu 30 kwietnia 2021r. dzieci z grupy Żółwiki przedstawiły w prosty sposób historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, utrwaliły wiadomości z zakresu wychowania obywatelskiego i patriotycznego.

W tak ważnym dniu dzieci prezentowały się niezwykle uroczyście w galowych strojach, ozdobionych kotylionami w barwach ojczystych. Podkreślając wagę naszych symboli narodowych: Godła, Flagi, Hymnu oraz znaczenia Ojczyzny w naszym życiu .

Żółwiki” zaprezentowały również pieśni o naszej Ojczyźnie: ”Witaj Majowa Jutrzenko”, „Święto flagi”, „Jestem Polakiem”, „Hymn Polski- Mazurek Dąbrowskiego”.

Starszaki swą postawą w pełni oddały powagę święta.

Właśnie w takich chwilach czujemy się dumni z naszego kraju i jego pięknej historii. Niech to uczucie w naszych sercach zostanie na zawsze.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy „Żółwiki” wraz z wychowawcą na tle patriotycznej dekoracji.

Zdjęcie przedstawia czworo dzieci stojących na tle dekoracji patriotycznej.

DSC

Zdjęcie przedstawia dzieci z kotylionami trzymają w ręku flagę Polski i flagę Unii Europejskiej.