Święto 3 maja w “Kangurkach”

Uśmiechnięta dziewczynka pozuje ze swoją gotową, pomalowaną flagą na tle dużej flagi Polski.
Najmłodsze dzieci już dziś uroczyście obchodziły Święto Konstytucji. Dzień ten był okazją do rozmów o naszym kraju, o patriotyzmie oraz symbolach narodowych. Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, odśpiewały hymn narodowy oraz podjęły ciekawą dyskusję na temat pięknych miejsc w Polsce, które odwiedziły. Następnie wykonały pracę plastyczną “Moja flaga”. Zadanie polegało na pomalowaniu flagi za pomocą patyczków higienicznych. Zajęło to więcej czasu, niż przy pomocy pędzelka, lecz dzięki temu “Kangurki” doskonaliły zdolności manualne oraz cierpliwość. Dzieci poradziły sobie doskonale.
Cała grupa "Kangurki" siedzi przy swoich stoliczkach. Dzieci w skupieniu doskonalą zdolności manualne.

Cała grupa “Kangurki” siedzi przy swoich stoliczkach. Dzieci w skupieniu doskonalą zdolności manualne.

Chłopiec w koszulce z napisami nakłada farbkę patyczkiem higienicznym na kartkę ze wzorem flagi.

Zdjęcie przedstawia zadowoloną dziewczynkę, która trzyma swoją pracę plastyczną i pozuje do zdjęcia na tle flagi Polski.

Dzieci siedzą przy stoliku i nakładają czerwoną farbkę na obrys flagi Polski.

Chłopcy w zielonej i niebieskiej koszulce siedzą przy stoliczku i wykonują pracę plastyczną- czerwoną farbką malują flagę Polski.