ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA – GRUPA ŻÓŁWIKI

7 kwietnia obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA. Z tej okazji w grupie Żółwiki organizowano różne działania mające na celu przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej oraz zachęcanie do zdrowego stylu życia.
Przedszkolaki odwiedziły również Miejski Ośrodek Zdrowia w Lubawie.
Pani pielęgniarka – Bronisława Orzeł oprowadziła dzieci po ośrodku i opowiedziała czym zajmuje się lekarz i pielęgniarka. Dzieci dowiedziały się jak ważne dla zdrowia są szczepienia, odpowiedni ubiór i zdrowe odżywianie.
Na koniec spotkania dzieci dostały nalepki z napisem „Dzielny pacjent”, po czym wesołe i uśmiechnięte wybrały się jeszcze na pobliski plac zabaw. Przebywając na świeżym powietrzu, korzystały nie tylko z wielu sprzętów, ale przede wszystkim przez zabawę i ruch uczyły się kontrolować własne ciało, ćwicząc równowagę i koordynację oraz planowanie swoich ruchów.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM MIEJSKIEGO OŚRODKA ZDROWIA W LUBAWIE
ZA CIEPŁE PRZYJĘCIE I POŚWIĘCONY CZAS.

Przejdź do treści