Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – Niedźwiadki

Dzisiejszego dnia Niedźwiadki obchodziły Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tematykę obchodów wprowadził dzieci film „Amazing things Happen”, który ukazał codzienne życie osób dotkniętych autyzmem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i uwrażliwienie dzieci na temat autyzmu i innych niepełnosprawności. W akcie solidaryzmu wszyscy „zaświeciliśmy na niebiesko” ubierając się na ten kolor. Przedszkolaki rozmawiały o trudnościach, umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji tych osób. Omówiły pojęcia: poznaj, zrozum, zaakceptuj. Dzieci poprzez doświadczenia sensoryczne mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości. Niedźwiadki jednocząc się z osobami dotkniętymi autyzmem wykonały pracę plastyczną „Niebieska dłoń dla przyjaciela”.

Przejdź do treści