Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – Pingwinki

Grupa Pingwinki obchodziła Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W związku z tym, że jest to grupa integracyjna dzień ten został uczczony bardzo uroczyście a jego celem było upowszechnienie idei tolerancji, otwartości i szacunku wobec osób niepełnosprawnych.  Dzieci obejrzały scenkę wprowadzającą do tematu spotkania i wzięły udział w pogadance z panią psycholog na temat niepełnosprawności. Przedszkolacy poprzez rozmaite zabawy poznały z jakimi trudnościami borykają się osoby niepełnosprawne i doświadczyły jak ważne są zmysły w codziennym funkcjonowaniu. Następnie obejrzały „Film o przyjaźni” i prezentację multimedialną na temat niepełnosprawności i dowiedziały się, jak można pomóc osobie niepełnosprawnej w przeróżnych sytuacjach. Zwieńczeniem naszego wspólnego spotkania było przygotowanie plakatu „Pomocna dłoń” ukazującego tolerancję wobec osób niepełnosprawnych i chęć niesienia im pomocy. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że każdy człowiek ma prawo żyć, uczyć się, bawić, kochać, realizować swoje marzenia i cele życiowe, „Każdy jest inny, nigdy gorszy”.

Zdjęcie przedstawia grupę “Pingwinki” na tle dekoracji – dzień osób niepełnosprawnych. Dzieci w ręku trzymają plakat “Pomocna dłoń” i obrazki związane z tematyką święta.

Na zdjęciu jedna dziewczynka ma zasłonięte oczy chustką a druga trzyma ją za rękę, próbuje bezpiecznie, omijając przeszkody przeprowadzić koleżankę do mety.

Zdjęcie przedstawia dzieci i panią psycholog podczas pogadanki i zabaw odnośnie dnia osób niepełnosprawnych.

Przejdź do treści