ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA W GRUPIE NIEDŹWIADKI I ŻÓŁWIKI

Dzisiejszego dnia dzieci z grupy Niedźwiadki i Żółwiki obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą, przy znanej wszystkim piosence „My jesteśmy kotki dwa”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ilustracje różnych kotów, nadając im imiona, rozwiązywały zagadki, słuchały wiersza ” Kotek”, aktywnie uczestniczyły w zabawie w formie opowieści ruchowej miaucząc, robiąc koci grzbiet, mrucząc i chlipiąc mleczko. Dzieci ćwiczyły zwinność, spryt i szybkość kocią w różnych konkurencjach. Doskonaliły zdolności manualne wykonując prace plastyczne – „kota”. Najwięcej radości tego dnia sprawił jednak prawdziwy kot Hani, który odwiedził nas w przedszkolu. Dzieci dowiedziały się jak należy dbać o koty i czym je karmić. Dziękujemy Hani i jej mamie za odwiedziny z kotkiem!!!

Przejdź do treści