SPŁYW KAJAKOWY

W dniu 23.09.2018r. rodzice naszych obecnych i byłych wychowanków wraz z nauczycielami naszego przedszkola uczestniczyli jako wolontariusze w pierwszym spływie kajakowym na terenie Garbu Lubawskiego. Grupa około 50-cio osobowa wzięła udział w sprzątaniu rzeki Drwęcy na odcinku Zielkowo – Rodzone, zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej, jubileuszowej 25 akcji Sprzątanie Świata – Polska 2018 „Akcja – segregacja!“.

Zebraliśmy z koryta rzeki 10 worków śmieci. Po akcji gościliśmy na przystani kajakowej w Rodzonem przy dźwiękach gitary. Była grochówka, kiełbaski. Każdy uczestnik otrzymał drobny upominek ufundowany przez sponsorów. Ratownik WOPR, pan Marek  podziękował wszystkim za zachowanie bezpieczeństwa podczas spływu, za zaangażowanie się w dbanie o środowisko naturalne, docenił znaczenie edukacyjne akcji i promowanie turystyki kajakarskiej.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom naszych wychowanków za udział w spływie oraz wszystkim, którzy nas wsparli w naszych działaniach, szczególnie działaczom z Sekcji Kajakarskiej Towarzystwa Miłośników Ziemi Lubawskiej.

CELE AKCJI:

– KSZTAŁTOWANIE POSTAW PROEKOLOGICZNYCH

– ANGAŻOWANIE I ZACHĘCANIE LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI DO AKTYWNEGO DBANIA O ŚRODOWISKO NATURALNE W TYM DBAŁOŚĆ O POBLISKIE ZBIORNIKI WODNE

– PROMOWANIE TURYSTYKI KAJAKARSKIEJ

Frekwencja dopisała, było pogodnie, miło i wesoło. Zapraszam do galerii,

Ewa Raszkowska