Smerfy poznały pracę sapera i pirotechnika

29 maja po raz piąty obchodzimy Dzień  Weterana Działań Poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ. Dzisiejszego dnia Smerfy odwiedził tata Ulki pan Mariusz Zimnicki, który opowiadał o swojej trudnej, niebezpiecznej, ale bardzo potrzebnej i ciekawej pracy pirotechnika i sapera. O swoich wyprawach w Polsce, w Europie, w Iraku. Dzieci oglądały zdjęcia, hełm sapera, wykrywacz metali, granaty, a nawet skorpiona.
Zbliżające się wakacje były okazją do przypomnienia zasad zachowania się w lesie, iż nie wolno dotykać znalezionych niewypałów, czy niewybuchów, należy dane miejsce oznaczyć oraz  powiadomić odpowiednie służby – policję dzwoniąc pod nr 997 lub 112.
Serdecznie dziękujemy za przybycie i podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.
Opracowała: Janina Rutkowska
Przejdź do treści