Sałatka w gr. :Reniferki”

Jesień niesie ze sobą bogactwo plonów naszych pól, lasów i ogrodów. Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że warto korzystać z owoców i warzyw, ponieważ są źródłem witamin, których potrzebuje nasz organizm. Dzisiaj dzieci z grupy “Reniferki” wykonały sałatkę jarzynową. Wszyscy przynieśli wg ustalonej wcześniej listy potrzebne produkty oraz przybory kuchenne: deski, niezbyt ostre nożyki i fartuszki. Po zapoznaniu się z przepisem na sałatkę pt. „Bomba witaminowa” wspólnie ustaliliśmy kolejność etapów jej wykonania. Cała grupa zobowiązała się też do przestrzegania porządku i ważnych zasad higieny oraz bezpieczeństwa. Po odpowiednich przygotowaniach wszyscy ochoczo przystąpili do pracy. Każdy starał się ze wszystkich sił, aby dokładnie pokroić warzywa. Po zakończonej pracy naszym przysmakiem poczęstowaliśmy Panie z innych grup, następnie wszyscy ochoczo zabrali się za degustacje.  Sałatka wyszła nam znakomicie! Brawo “Reniferki”.

Przejdź do treści