“Rosnę szybko, dużo wiem” – Żółwiki

W minionym tygodniu “Żółwiki” poprzez realizację kręgu tematycznego „Szybko biegnie każdy dzień, rosnę szybko , dużo wiem” uświadomiły sobie konsekwencję wpływu czasu na ich rozwój i wzrost. Zajęcia rozpoczęły się zabawą ruchową „Hop do góry”. Następnie dzieci uważnie wysłuchały opowiadania pt. „I ja też urosnę” Cz. Janczarskiego. Omawiały ilustracje i rozmawiały o sposobach na to, by urosnąć: zdrowym odżywianiu, potrzebie snu i zabawach na świeżym powietrzu. Podczas zabawy badawczej dzieci poznały znaczenie powiedzenia „rosnąć jak na drożdżach”. Sporządziły rozczyn ciasta drożdżowego i obserwowały jego powiększanie się. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały zadanie „Od najmniejszego do największego”,  w ramach którego układały i przyklejały obrazki w odpowiedniej kolejności.

Przejdź do treści