Reniferki przywitały wiosnę i wzięły udział w święcie “kolorowej skarpetki”

IMG Copy

Dzieci z grupy Reniferki uczestniczyły w zajęciach związanych z Światowym Dniem Zespołu Downa, który przypada dnia 21 marca. Multimedialna prezentacja, bajka oraz zabawy były dobrą lekcją zachowań antydyskryminacyjnych. Reniferki ubrały też dwie różnokolorowe skarpety, jako znak przyłączenia się do tego święta. Dzieci także żegnały zimę i witały wiosnę. Były zabawy, tańce i piosenki o tematyce marcowej i wiosennej pogody. Reniferki miały okazję poznać tradycyjne obrzędy związane z topieniem Marzanny.

IMG Copy

Dzieci pozują do zdjęcia grupowego z Marzanną

IMG Copy

Dzieci tańczą wiosenny taniec z kwiatami

IMG Copy

Dzieci rozmawiają z nauczycielem na temat zespołu downa podczas prezentacji multimedialnej

IMG Copy

Dzieci siedzą w kole wokół plakatu, rozmawiają o tolerancji wobec osób z zespołem downa

IMG Copy

Dzieci tworzą koło i pozują do zdjęcia pokazując “kolorowe skarpetki”; przedstawiają także pokolorowane przez siebie i wycięte z kartki skarpetki

Przejdź do treści