Pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe w grupie Żółwiki

n

Najlepszym sposobem na przekonanie przedszkolaków do spożywania owoców są działania praktyczne. Dlatego po wspólnych owocowych zagadkach oraz zabawach przy piosenkach dzieci wykonały smaczny deser – owocowe szaszłyki.

Były to pierwsze zajęcia kulinarne “maluszków”. Poznaliśmy walory smakowe i odżywcze owoców. Uczyliśmy się samodzielności. Każdy „Żółwik” komponował i nadziewał na patyczki swoje ulubione owoce tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Praca zakończyła się degustacją, wszystkie owoce zostały skonsumowane z apetytem.

Zapraszamy na fotorelację.

n

Zdjęcie przedstawia siedzące przy stoliku dzieci z grupy Żółwiki. Wykonują zdrowe i pyszne szaszłyki owocowe.

n

Zdjęcie przedstawia dwóch chłopców trzymających w ręku przygotowane szaszłyki z owoców.

n

Zdjęcie przedstawia trzy dziewczynki siedzące przy stoliku, trzymające w ręku owocowe szaszłyki.

 

Przejdź do treści