„ Profilaktyka zdrowotna u Żółwików”

W ramach kręgu tematycznego „Nigdy nie bój się lekarza, gdy choroba się przydarza” Żółwiki uczestniczyły w zajęciach dotyczących profilaktyki zdrowotnej. Dowiedziały się, czym jest „Piramida Zdrowego Żywienia”. Poznały produkty niezbędne dla zdrowia i te, które nam szkodzą. Wyjaśniliśmy również znaczenie przysłowia „W zdrowym ciele zdrowy duch” Bliżej zajęliśmy się tematem higieny jamy ustnej. Poprzez wspólne rozmowy dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby, jakich przyborów toaletowych należy używać oraz jak prawidłowo należy się odżywiać, by uchronić swe zęby przed próchnicą. Efektem rozmowy było powstanie wspólnej pracy plastycznej pt.: „Co lubią, a czego nie lubią zęby?” Poznaliśmy również  zawód pielęgniarki i niezbędne w jej pracy przyrządy:ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, igły, materiały opatrunkowe (bandaże, opaski, woda utleniona).

 

Przejdź do treści