Powitanie jesieni – Panterki

Dziewczynka i chłopiec ubrani w kamizelki odblaskowe na dworze pokazują kasztany, które trzymają w rękach.

Z końcem września w przyrodzie zachodzą duże zmiany, świat zmienia barwy, zwierzęta robią zapasy, w sadach dojrzewają owoce, z drzew spadają: liście, orzechy, kasztany. Wszystko to ma związek ze zmieniającą się porą roku: z lata na jesień. Z tej okazji grupę Panterki odwiedziła pani Jesień. Przyniosła ze sobą jesienne dary: orzechy, liście, kasztany, szyszki. Dzieci wspólnie nazywały je, segregowały. Później dzieci wybrały się na spacer, podczas którego zbierały kasztany i żołędzie. Z powstałych darów powstał w sali kolorowy kącik przyrodniczy.

Dziewczynka i chłopiec ubrani w kamizelki odblaskowe na dworze pokazują kasztany, które trzymają w rękach.

Dziewczynka i chłopiec ubrani w kamizelki odblaskowe na dworze pokazują kasztany, które trzymają w rękach.

Dzieci siedzą na dywanie, na środku ułożone są dary jesieni: szyszki, liście, kasztany, orzechy.

Dzieci siedzą na dywanie, na środku ułożone są dary jesieni: szyszki, liście, kasztany, orzechy.

Dzieci stoją na dywanie, podrzucają liście do góry.

Dzieci stoją na dywanie, podrzucają liście do góry.

Przejdź do treści