Policjanci o zasadach bezpieczeństwa w grupie Panterki

W piątek 27 września grupę Panterki odwiedzili p. Sławomir Kłosowski i p. Marcin Grubalski – policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie. Funkcjonariusze przedstawili przedszkolakom i tym samym utrwalili podstawowe informacje na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy, zasad przechodzenia przez jezdnię, jazdy na rowerze czy hulajnodze. Goście przypomnieli również o konieczności używania przez rodziców fotelików dla dzieci w samochodzie oraz zakazie rozmawiania z nieznajomymi czy otwierania drzwi obcym osobom. Policjanci pokazali również swoje akcesoria, których używają w codziennej pracy. Na zakończenie p. Marcin i p. Sławomir wręczyli dzieciom odblaski, prosząc by używali ich jak najczęściej, gdyż mogą wpłynąć na nasze bezpieczeństwo na drogach, szczególnie jesienią i zimą. Bardzo serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Przejdź do treści