PINGWINKI W BIBLIOTECE

Pingwinki omawiając tematykę dotyczącą baśni i bajek wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubawie, by poznać tajniki książkowej wiedzy. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej pt. “Kto tworzy książkę”. Dowiedzieliśmy się, jak powstaje książka i jak stać się czytelnikiem. Zobaczyliśmy największą i najmniejszą książkę znajdującą się w czytelni i ułożyliśmy puzzle z rozsypanki. Poznaliśmy także nowoczesne alternatywy dla papierowej książki, czyli czytniki oraz próbowaliśmy odczytać choć jedną literkę z książki napisanej alfabetem Brail’a. Było to bardzo fascynujące spotkanie – dziękujemy.

Grupa dzieci siedzi przy stoliku i uważnie słucha opowieści pani bibliotekarki.

Chłopiec siedzi na podłodze i przegląda swój ulubiony komiks.

IMG

Pani bibliotekarka pokazuje grupie dzieci książki na czytniku.

IMG

Troje dzieci pisze coś na maszynie do pisania.

IMG

Grupa dzieci siedząca przy stoliku, na środku stoi chłopiec i próbuje podnieść strasznie dużą i ciężką książkę.

Przejdź do treści