“Papużki” – “English corner” – marzec

W marcu „Papużki” utrwalały nazwy uczuć, emocji, rozpoznawały i wskazywały wybrane czynności. Śpiewały piosenkę pt. „I can draw a cat”. Słuchały i ilustrowały gestem rymowanki: „I can jump. Can you?” oraz „Five little eggs on Easter day”. Poznały tradycje i obrzędy związane z Wielkanocą oraz historyjkę o farmerce Mabel. Brały udział w zabawach plastycznych, teatralnych, ruchowych, np. „Leon says”, reagowały na polecenia nauczyciela wydawane w języku angielskim tupu: „jump”, „run” itp. Brały udział w grach pamięciowych. Układały świąteczne puzzle. Klasyfikowały obrazki według podanych kryteriów. Oglądały bajkę pt. “Hansel and Gretel”. Pamiętały o Dniu Misia Polarnego i wykonały laurki dla mam z okazji Dnia Kobiet. Przyniosły do przedszkola ozdoby świąteczne, za które bardzo serdecznie dziękuję. Dziękuję również dzieciom za mobilizację i zaangażowanie podczas zajęć. Brawo “Papużki”.

Wspólnie z dziećmi przesyłamy świąteczne życzenia i zapraszamy do galerii zdjęć. Ewa Raszkowska

Przejdź do treści