“PAPUGI” – “ENGLISH CORNER” (grudzień)

A oto kolejne podsumowanie tego, co działo się na zajęciach języka angielskiego w grudniu w grupie  “Papużki”. “Papugi” utrwalały nazwy wybranych zwierząt, zabawek i przyborów szkolnych. Bawiły się z „potworkiem”, który bardzo lubił „połykać” angielski słowa, układały „zwierzęce domino”. Poznały tradycje i zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem, oglądały kalendarze adwentowe i wykonywały wynikające z kalendarza zadania przewidziane na każdy dzień grudnia. Przygotowały kartki świąteczne dla swoich bliskich. Wskazywały i nazywały słownictwo związane ze świętami na podstawie kart obrazkowych, historyjki obrazkowej podczas układania puzzli. Śpiewały „Jingle bells”, ilustrowały treść piosenki ruchem i gestem, tańczyły z „choinką” przy piosence „The Dancing Christmas Tree”, która szczególnie “wpadła dzieciom w ucho” oraz wykonywały inne ćwiczenia gimnastyczne, reagując na polecenia nauczyciela.

P.S. „Papużki” bardzo chętnie bawiłyście się z nami na zajęciach języka angielskiego i podejmowałyście różne aktywności. Świetnie! Pozdrawiamy. Pozdrowienia ślą panie Ewa Raszkowska i Natalia Duda.

 

Przejdź do treści