Panterki na lekcji w szkole

Dwaj chłopcy siedzą przy stoliku, wycinają nożyczkami. Dziewczynka stoi koło stolika, pomaga chłopcu przyklejać elementy.
Dziś, 5 kwietnia, grupa Panterki wzięła udział w zajęciach otwartych w Szkole Podstawowej w Lubawie. Przedszkolaki byli widzami i uczestnikami edukacji przyrodniczej klasy II B. Dzieci wysłuchały wiersza czytanego przez starszego kolegę, oglądały zdjęcia wiosennych kwiatów, utrwaliły wiedzę o ich nazwach i wyglądzie. W drugiej części lekcji starsi uczniowie pomagali młodszym kolegom i koleżankom w wykonywaniu zadań: wiosennego sudoku oraz przeliczaniu płatków na kwiatkach. Wszystkie dzieci sumiennie współpracowały, by wykonać zadanie. Na zakończenie przedszkolaki i uczniowie wykonali pracę plastyczną – kwiatka w mini doniczce. To było miłe i ciekawe spotkanie. Dziękujemy Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Lubawie za zaproszenie, Pani Ani – wychowawczyni klasy II B za inspirującą lekcję, zaś starszym kolegom i koleżankom za sympatyczną atmosferę i pomoc. Panterki z niecierpliwością czekają, kiedy oni będą mogli zasiąść w szkolnych ławkach.
Wszystkie dzieci siedzą na ławkach.

Dwie dziewczynki siedzą przy stoliku, wycinają nożyczkami. Dwóch chłopców stoi koło stolika. W tle widać pozostałe dzieci.

Sześcioro dzieci siedzi przy stolikach, wykonują zadanie.

Wszystkie dzieci i panie pozują do grupowego zdjęcia.