Pamiętać – tak wiele i zarazem niewiele możemy dziś dla nich zrobić…

    Przedszkole Miejskie w Lubawie uroczyście obchodziło Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. To polskie święto państwowe poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Ustanowione w roku 2011, obchodzone corocznie w dniu  1 marca.

    Chcąc kształtować miłość i przywiązanie do kraju ojczystego, jak również zaszczepić  w młodych umysłach szacunek do ludzi walczących o naszą wolność i nasz kraj, dzieci z grup: Panterki i Słoniki, zorganizowały akademię poświęconą pamięci Żołnierzy Niezłomnych.  W dniu dzisiejszym Starszaki zaprosiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika, aby zaprezentować im piękny występ. Prezentację słowno-muzyczną zakończył pokaz multimedialny, z którego dzieci dowiedziały się, kim byli „Żołnierze Wyklęci” i o co walczyli. Miały okazję zobaczyć zdjęcia mundurów ówczesnych żołnierzy podziemia. Przybliżono postaci, które wyróżniły się swoją postawą i wolą walki. Poznały rotmistrza Witolda Pileckiego, ps. „Druh” oraz Danutę Siedzikównę, ps. „Inka”.

Pamiętać – tak wiele i zarazem niewiele możemy dziś dla nich zrobić…

Przejdź do treści