Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh!

Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh!

 

Nasze Przedszkole zgłosiło się do Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej Akademia Aquafresh.

W ramach programu otrzymaliśmy bezpłatne pakiety materiałów edukacyjnych, które posłużą do realizacji zajęć edukacyjnych z zakresu dbania o higienę jamy ustnej. W tym roku dzieci uczestniczące w akcji dowiedzą się również, dlaczego cukier jest niezdrowy, jak należy prawidłowo myć rączki i dlaczego jest to tak istotne, a Kapitan Aquafresh zaprosi najmłodszych do Pastusiowej Olimpiady.

Bardzo ważne jest, aby edukacja z zakresu dbania o higienę jamy ustnej była kontynuowana również w domu.

Akademia Aquafresh zachęca do wzięcia udziału w konkursie “Uśmiech dziecka”.

Pomimo działań edukacyjnych próchnica nadal pozostaje bardzo poważnym problemem wśród najmłodszych. Chcemy to zmienić poprzez systematyczne działania edukacyjne. Wspólnie dbajmy o zdrowy uśmiech dzieci!Koordynatorem akcji jest  Ornowska Patrycja

 

Przejdź do treści