“OD PSOTNICZKA DO SZEWCZYKA DRATEWKI”

Studio artystyczne “Efekt” z Białegostoku. Szewczyk Dratewka – młody i ubogi szewc, który zdobył serce pięknej królewny. Zapewne każdy zna historię bohatera baśni Janiny Porazińskiej. Spróbujmy zadać sobie pytanie: co mogło być wcześniej? Ta zastanawiająca kwestia stała się inspiracją do ciekawej podróży w świat wyobraźni. Rezultatem było powstanie wzruszającej, pełnej ciepła opowieści o losach Psotniczka. Poznajemy małego chłopca znudzonego dotychczasowymi zabawami i spędzaniem wolnego czasu. Doskonale wiemy, że dla dziecka na nudy najlepsze są psoty. Mały Psotniczek chodził więc po świecie i za cel swoich docinek obrał zwierzęta. Co go za to spotkało i jak zakończyła się jego historia, dowiedzieliśmy się podczas spektaklu.

Dlaczego nie wolno wyrządzać krzywdy innym? Jak cofnąć zadane już rany i zło przemienić w dobro? Czy warto uparcie dążyć za marzeniami? Opowieść o Psotniczku nie tylko jest rozrywką, ale i cenną nauką, a jego losy przedstawia nam zabawna postać narratora – słodkiego, „puszystego” miłośnika łakoci. Zatem idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym.

 

Przejdź do treści