OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W GRUPIE NIEDŹWIADKI I ŻÓŁWIKI

3 grudnia dzieci z grupy Niedźwiadki i Żółwiki z  Przedszkola  Miejskiego w Lubawie obchodziły „Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych”. Przedszkolacy tego dnia obejrzały prezentację multimedialną  dotyczącą właściwych postaw wobec tych osób oraz połączyły się online z osobami niepełnosprawnymi z Domu Pomocy Społecznej w Lubawie. Dzieci wcieliły się również poprzez różne zabawy w rolę osób niepełnosprawnych wykonując różnego rodzaju czynności z np. zasłoniętymi oczami. Dzięki tej akcji przedszkolaki bardziej uświadomiły sobie zmagania osób niepełnosprawnych z codziennością. Ponadto zrozumiały ideę niesienia pomocy osobom z różnymi deficytami.

Wychowawcy: Janina Chmielewska, Malwina Szefler

Psycholog:Anita Nidzworska

 

Przejdź do treści