“OBCHODY NARODOWEGO DNIA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” – Żółwiki, Niedźwiadki, Słoniki,Tygryski

1 marca 2021 roku Przedszkole Miejskie w Lubawie także włączyło się w obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dzieci z najstarszych grup : “Żółwiki”, „Niedźwiadki”, „Słoniki” i „Tygryski” oddały hołd – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy walczyli w obronie niepodległego Państwa Polskiego. Ponadto przygotowana została dla przedszkolaków prezentacja multimedialna przybliżająca sylwetki żołnierzy wyklętych.

„Żółwiki” zaprezentowały pieśni patriotyczne. Poprzez melodię i teksty pieśni tj. „Rzeczypospolitej poprzysięgali”, „Jak szło wojsko raz ulicą” zostały przywołane wspomnienia o ważnych wydarzeniach z życia naszego kraju, o roli postaw patriotycznych.

 

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”

Józef Piłsudski

 

 

 

Przejdź do treści