Międzynarodowy Dzień Pizzy w grupie Żółwiki

Dnia 12 lutego w grupie „Żółwiki” obchodzony był „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Tego dnia sala przedszkola zamieniła się w prawdziwą, włoską pizzerie.

Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.

Na zdjęciu dzieci z grupy Żółwiki trzymające w rękach wykonaną przez siebie pizzę.

Zdjęcie przedstawia dzieci wraz z paniami stojące przy stoliku, na którym są produkty z których zrobiona zostanie pizza.

DSC

Na zdjęciu dwóch chłopców wyrabiających w rękach ciasto na pizzę.

DSC

Dzieci stoją przy stoliku i wykonują samodzielnie pizzę.

DSC

Dziewczynka w foto budce “Dzień pizzy”.

DSC

Chłopiec w foto budce “Dzień pizzy”.

 

Przejdź do treści