Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Corocznie 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. W naszym przedszkolu zawsze pamiętamy o tym ważnym dniu i promujemy prawa osób niepełnosprawnych, ponieważ przywiązujemy ogromną wagę do tolerancji, otwartości i szacunku do drugiego człowieka. Dlatego dzieci z grupy „Pingwinki” pod opieką wychowawców wybrały się do Domu Pomocy Społecznej w Lubawie, gdzie mogli poznać mieszkańców i pracowników tej placówki, a także zobaczyć jak wygląda ich codzienne życie i praca. W celu integracji spotkanie zostało wzbogacone o wspólne wykonanie kartek świątecznych, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Na zakończenie dzieci przekazały podopiecznym oraz pracownikom Domu Pomocy Społecznej przygotowane wcześniej serduszka i podziękowanie za miłe przyjęcie. Przez cały rok uczymy się empatii i zrozumienia, a dzisiejsze spotkanie w sposób szczególny pozwoliło nam przypomnieć sobie, że wszyscy są tak samo ważni.

Na zdjęciu grupa dzieci wraz z mieszkańcami DPS siedzi przy stole i prezentuje wykonane przez siebie kartki świąteczne

Na zdjęciu grupa dzieci wraz z mieszkańcami DPS siedzi przy stole i słucha p. Moniki, która opowiada o codziennym życiu i pracy w placówce

Na zdjęciu dziewczynka z chłopcem wręcza zrobione przez dzieci serduszka mieszkańcom DPS

Na zdjęciu chłopiec częstuje mieszkańców DPS cukierkami