Mamy swoje prawa grupa Motylki

img

Prawa dziecka to prawa, które powinien poznać każdy młody obywatel. Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to doskonała okazja, by je zaprezentować. Prawa dziecka przysługują każdemu dziecku niezależnie od wieku, płci, koloru skóry czy miejsca zamieszkania i powinny być respektowane przez każdego dorosłego. Prawa dziecka to jedna z kategorii zaliczanych do szerokiej grupy praw człowieka, które przysługują każdemu z nas. Przedszkolaki z grupy Motylki chętnie podzieliły się swoim rozumieniem pojęć prawa i obowiązku. Dzieci podawały przykłady praw i wspólnie z nauczycielem je omawiały.
MAM PRAWO DO:
– rodziny
– zabawy
– odpoczynku
– nauki
– prywatności
– opieki
– akceptacji i wiele innych.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących w kole, które uczestniczą w rozmowie i poznają prawa dziecka.

Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących w kole, które uczestniczą w rozmowie i poznają prawa dziecka.

Na zdjęciu jest grupa dzieci, każde z nich trzyma kartę z wybranym prawem dziecka.

Na zdjęciu jest grupa dzieci, każde z nich trzyma kartę z wybranym prawem dziecka.

Przejdź do treści