“Mamo, Tato wolę wodę” – Panterki i Żółwiki

Chłopiec pije wodę przez słomkę. Na dywanie stoją 3 kubki plastikowe z wodą. Wokół chłopca siedzą pozostałe dzieci.

Od października dzieci z grupy Panterki i Żółwiki realizują program pn. „Mamo, Tato wolę wodę”. Program ten został zainicjowany w Polsce w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska. Autorzy programu przygotowali dla dzieci i nauczycieli 45 atrakcyjnych i ciekawych scenariuszy. Scenariusze został podzielone na trzy rozdziały: Przygody na zdrowie, Eko – przygody i Przygody blisko natury. W ciągu ostatnich trzech miesięcy przedszkolaki realizowały tematy z rozdziału pierwszego. Dzięki różnym zadaniom dzieciaki dowiedziały się dlaczego warto się ruszać, zdrowo się odżywiać i pić dużo wody. Ponadto mogły zobaczyć w jaki sposób piją słonie, gdzie znajduje się ukryta woda i dlaczego picie wody jest potrzebne. Wspólnie wykonywaliśmy doświadczenie z tworzeniem bąbelków w wodzie, smakowaliśmy różne rodzaje wód, utrwalaliśmy wiedzę na temat zdrowego jedzenia, ozdabialiśmy kubki, by picie wody było wesołe. Z niecierpliwością czekamy na kolejny rozdział, którego zadaniem jest rozbudzić zainteresowanie dzieci dbaniem o środowisko naturalne.

Dwoje dzieci prezentuje ozdobione przez siebie kubki do picia wody. Do kubków przyklejone są piórka, pompony oraz oczka.

Dwoje dzieci prezentuje ozdobione przez siebie kubki do picia wody. Do kubków przyklejone są piórka, pompony oraz oczka.

Chłopiec pije wodę przez słomkę. Na dywanie stoją 3 kubki plastikowe z wodą. Wokół chłopca siedzą pozostałe dzieci.

Chłopiec pije wodę przez słomkę. Na dywanie stoją 3 kubki plastikowe z wodą. Wokół chłopca siedzą pozostałe dzieci.

Dziewczyna kładzie ilustrację ze zdrowym jedzeniem na kropelkę wody. Dookoła na dywanie siedzą pozostałe dzieci.

Dziewczyna kładzie ilustrację ze zdrowym jedzeniem na kropelkę wody. Dookoła na dywanie siedzą pozostałe dzieci.

Czworo dzieci pije wodę przez słomkę. Do słomki przyczepiona jest głowa słonia.

Czworo dzieci pije wodę przez słomkę. Do słomki przyczepiona jest głowa słonia.

Czworo dzieci odciska palec zamoczony w niebieskiej farbie na papierowych kropelkach wiszących na ścianie.

Czworo dzieci odciska palec zamoczony w niebieskiej farbie na papierowych kropelkach wiszących na ścianie.

Przejdź do treści