“Mamo tato wolę wodę” cz. 3 – Żółwiki i Panterki

Dzieci siedzą w kole na dywanie. W środku w dwóch kubkach są kolorowe papiery. Dzieci wykonują eksperyment kolorowa tęcza.

Dzieci z grupy Żółwiki i Panterki w ostatnich miesiącach realizowały tematy z rozdziału 3 pn. „Przygody Blisko Natury” w ramach programu „Mamo Tato wolę wodę”. Wśród zagadnień do realizacji było szereg różnych eksperymentów z wodą w roli głównej. Przedszkolaki sprawdzały rozpuszczalność niektórych produktów w wodzie, chłonność wody przez przedmioty, przepuszczalność tkanin, rozpuszczanie się lodu w ciepłej i zimnej wodzie, itp. Za realizację całego programu grupy dostały otrzymały certyfikat z podziękowaniami za wkład i zaangażowanie w działania propagujące świadome życie w poszanowaniu dla środowiska, a także nieoceniony wkład w szerzenie informacji o prawidłowych nawykach żywieniowych, ze szczególnym podkreśleniem roli wody w diecie dziecka.

Dzieci z grupy Panterki pozują do zdjęcia grupowego z certyfikatem.

Dzieci z grupy Panterki pozują do zdjęcia grupowego z certyfikatem.

Kilkoro dzieci stoi przy stolikach, na stolikach są miski z wodą. Dzieci wkładają do misek lód kolorowy.

Kilkoro dzieci stoi przy stolikach, na stolikach są miski z wodą. Dzieci wkładają do misek lód kolorowy.

Dzieci siedzą w kole na dywanie. W środku w dwóch kubkach są kolorowe papiery. Dzieci wykonują eksperyment kolorowa tęcza.

Dzieci siedzą w kole na dywanie. W środku w dwóch kubkach są kolorowe papiery. Dzieci wykonują eksperyment kolorowa tęcza.

Przejdź do treści