„MALOWANIE PALCAMI”

IMG

Malowanie palcami to jedna z popularnych zabaw sensorycznych dla dziecka w każdym wieku. Nie dość, że to świetna zabawa to również ma wiele zalet dla rozwoju dziecka. Angażuje bardzo mocno zmysł dotyku, a więc nagle “zwykła” artystyczna wariacja staje się multisensorycznym wydarzeniem!

Kolejna wielka zaleta to rozluźnienie mięśni oraz działanie wyciszające. Gdy dziecko robi to co lubi, oddaje się temu w pełni, a więc zapomina o wszystkim wkoło. Dodatkowo oczywiście taka aktywność doskonali sprawność manualną i ćwiczy motorykę małą.

Zapraszamy do galerii.

IMG

Zdjęcie przedstawia prace plastyczne dzieci wykonane metodą “malowania palcami”.

IMG

Zdjęcie przedstawia stojące dzieci: chłopca i dziewczynkę. Trzymające w rękach wykonaną prace plastyczną.