Mali ogrodnicy – Biedronki

image

Nie mogąc się już doczekać wiosny, dzieci z grupy “Biedronek” postanowiły założyć zielony ogródek w swojej sali. Zanim jednak przystąpiły do działania, zapoznały się z warunkami potrzebnymi do wzrostu roślin. Ważnym etapem założenia ogródka było przygotowanie ziemi w doniczkach. Następnie dzieci przystąpiły do siania różnych nasion ( groch, koperek, pietruszka) oraz cebulek na szczypiorek i kwiatowych. Po zasianiu i podlaniu rośliny zostały umieszczone w kąciku przyrodniczym.

image

Chłopiec wkłada ziemię do doniczki.

image

Dziewczynka napełnia doniczkę ziemią.

image

Dzieci napełniają doniczki ziemią.

image

Dziewczynki sadzą cebulki kwiatowe.

image

Dzieci napełniają doniczki ziemią.

image

Dziewczynka sadzi cebulki.

image

Dzieci sadzą cebulki dymki.

image

Dziewczynki przygotowują doniczki do sadzenia.

image

Chłopiec podlewa rośliny.

image

Dzieci w kąciku przyrodniczym.

Przejdź do treści