MALI CHEMICY – “RENIFERKI”

Dzisiaj dzieci z grupy “Reniferki” wybrały się do Gimnazjum na lekcję pokazową “Wybuchowa chemia” z Panią Jolantą Skórzewską i Jej asystentkami: Eweliną, Oliwią i  Kasią. Dzieci zostały miło powitane przez gospodarzy spotkania, a następnie przygotowane do przeprowadzania doświadczeń. Dzieciaki są bardzo ciekawe otaczającego świata pełnego zagadek i rzeczy niezwykłych, to tym bardziej były skupione i z uwagą obserwowały są dzieje się podczas eksperymentów. Reniferki zobaczyły co dzieję się ciekawego podczas mieszania różnych płynów, jak można szybko i w niezwykły sposób wywołać ogień, jak znika styropian zamoczony w dziwnej substancji, jak płynne kolorowe kuleczki poruszają w dół i w górę oraz misia – żelka w ciepłej kąpieli. Było to niezwykłe i z wielką starannością przygotowane spotkanie dla przedszkolaków. Dzieci wyszły z lekcji zachwycone i do końca pobytu w tym dniu w przedszkolu analizowały i komentowały swoją przygodę z chemią. Dziękujemy Szkole Podstawowej i Pani Jolancie Skórzewskiej za tak miłe doświadczenie.

Przejdź do treści