“Lwiątka” – “English corner” – grudzień.

„Lwiątka” w grudniu podczas zabaw poznawczych nazywały części garderoby (t-shirt, shorts, dress, jacket, trousers, socks, shoes, hat) na podstawie serii kart obrazkowych, sylwet ubrań, rymowanki pt. „The clothes flash”. Nazwy ubrań utrwalały podczas zabaw ruchowych, np. „What are you wearing today?”, „Boo said…put on our socks”. Brały udział w zabawach manipulacyjnych z wykorzystaniem ubranek z wyprawki ubierając stosownie do pogody sylwety swoich ulubionych bohaterów Lilii i Maksa. W czasie zabawy sensorycznej z „tajemniczym pudełkiem” rozpoznawały ubrania jedynie zmysłem dotyku. Bawiły się w zabawę rozwijającą spostrzegawczość pt. „What is she/he wearing?”, starając się odgadnąć, co nosi na sobie dziecko ukryte za kawałkiem tkaniny. Podczas zabawy rozwijającej motorykę małą pt. „Roll, throw, draw”  „ubierały patyczaka” rysując ubranie, które ukazało się na kostce. „Lwiątka” odgadywały także znaczenie wyrażeń typu: „green shoes” oraz z okazji świąt układały świąteczne puzzle, domino i kolorowały Mikołaja.

„Lwiątka” potraficie ze sobą współpracować podczas zabaw i wykonywania zadań. Brawo Wy!!!

Serdecznie dziękujemy, pani Justynie Prass, za udział we wspólnych zabawach podczas praktyki w naszym przedszkolu.

Zapraszam do galerii Ewa Raszkowska.

Przejdź do treści