“Lalka Zosia i palenie papierosów” – Czyste Powietrze wokół nas w Panterkach

Dzieci siedzą na dywanie. Kobieta siedzi na krześle, pokazuje maskotkę dinozaura.

7 marca grupę Panterki odwiedziła pani Ania ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie, która przeprowadziła zajęcia edukacyjne w ramach Programu “Czyste Powietrze Wokół Nas”. Dzieci poznały Dinka – bohatera programu. Pani Ania pokazała dzieciom lalkę Zosię, prezentując jak wypalenie jednego papierosa wpływa na płuca człowieka. Następnie w sali opowiedziała dzieciom jaki wpływ ma tytoń na zdrowie ludzi palących, jak i osób z otoczenia palaczy. Dzieci w małych grupach wykonały plakaty o tym jak palenie papierosów wyniszcza człowieka, wiele jego narządów. Dziękujemy za inspirujące i interesujące spotkanie.

Kobieta prezentuje lalkę palącą papierosa.

Dzieci siedzą na dywanie w kole. Prezentują wykonane przez siebie plakaty leżące w środku.